چگونه فونت جدید اضافه کنیم +آموزش تصویری

چگونه فونت جدید اضافه کنیم

امروزه با گسترش تکنولوژی و نیاز روز افزون به دانستن فایل های آموزشی ، ما را سوق بسوی دانش می دهد نرم افزار آفیس یکی از نرم افزار های پر کاربرد در تمام شغل ها می باشد در این آموزش ما می آموزید بعد از اینکه نرم افزار آفیس را نصب نمودید .چگونه فونت جدید اضافه کنیم.و در ادامه می آموزید که چگونه افزودن فونت به ورد و افزودن فونت به پاورپوینت.

چگونه فونت را در مایکروسافت ورد اضافه کنیم

فونت را از وب سایت مورد اعتماد دانلود کنید. فونت یک روش رایج برای انتقال ویروس ها است، پس مراقب باشید فقط فونت ها را از منابع قابل اعتماد دانلود کنید و از هر فونت هایی که در فرمت EXE آمده است جلوگیری کنید. فونت ها معمولا به فایل های ZIP یا در قالب TTF یا OTF بسته بندی می شوند. تعدادی از سایت های فونت محبوب تر عبارتند از:
  • dafont.com
  • fontspace.com
  • fontsquirrel.com
  • 1001freefonts.com

مرحله اول: یک فونت را بطور رایگان انتخاب و دانلود کنید

بعد از انتخاب سایت و فونت مورد علاقه تان، فونت را دانلود کنید.

در این آموزش شما می آموزید که چگونه فونت جدید اضافه کنیم و همچنین فایل تصویری نحوی افزودن فونت به ورد و افزودن فونت به پاورپوینت را می آموزید

انتخاب فونت و دانلود فونت

مرحله 2: فایل فونت از حالت فشرده خارج کنید

بعد از دانلود فایل فونت، با استفاده از نرم‌افزار های کاربردی ویندوز یا برنامه zip می توانید فایل را از حالت فشرده خارج کنید. در تصویر زیر نحو خارج کردن فایل فشرده نشان می دهد.بر روی فایل دانلود شده کلیک راست نمایید و گزینه “Extract All” را انتخاب کنید.

چگونه فونت جدید اضافه کنیم +آموزش تصویری

فایل فونت از حالت فشرده خارج کنید

در این حالت پنجره‌ی جدید باز خواهد شد و پیامی ظاهر می شود که فایل را در کدام مسیر می‌خواهید ذخیره کنید. برای راحتی کار، مکان Desktop را انتخاب کرده و بر روی “Extract” کلیک کنید.

چگونه فونت جدید اضافه کنیم +آموزش تصویری

مسیر ذخیره شدن فونت

حال فایل خارج‌شده از حالت فشرده در کنار فایل فشرده ظاهر می‌شود.

مرحله 3: افزودن فونت‌های فایل خارج‌شده از حالت فشرده به برنامه Word

پس از اینکه فونت‌ها را از حالت فشرده خارج کردید، برای دیدن فونت‌ها بر روی فایل کلیک کنید.

چگونه فونت جدید اضافه کنیم +آموزش تصویری

فونت استخراج شده

حال باید فونت‌ها که انتخاب کرده اید را در پوشه “Fonts”در “Control Panel” کپی کنید. برای پیدا کردن پوشه Fonts به مسیر “Start> Control Panel” رفته و دسته “Appearance and personalization” را انتخاب کنید.

در نهایت، پوشه “Fonts” در انتهای لیست را انتخاب کنید. سپس از کلیک کردن بر روی پوشه “Fonts”، یک کادر محاوره‌ای باز شده و شما می‌توانید تمام فونت‌های نصب‌شده بر روی رایانه خود را مشاهده کنید. شما باید فونت‌های خود را درون این پوشه کشیده (drag) یا کپی کنید.

چگونه فونت جدید اضافه کنیم +آموزش تصویری

انتخاب فونت مورد نظر

ساده‌ترین راه برای افزودن فونت‌ها، کوچک کردن پنجره پوشه “Fonts” است، در این صورت می‌توانید Desktop را نیز باز کرده و در کنار پوشه “Fonts” مشاهده کنید. پس از انجام این کار، فونت‌ها را انتخاب کرده و به درون پوشه “Fonts” بکشید.
یک پیام کوتاه با عنوان “Wait While it’s installed” برای شما ظاهر می‌شود، پس از چند لحظه فونت شما در برنامه word نصب می‌شود.
برای اینکه بفهمید آیا فونت بدرستی نصب شده یا نه ، برنامه Word را باز کرده، یک سند جدید ایجاد کنید. سپس از منوی کشویی بخش Fonts، فونت افزوده شده را پیدا کنید. اگر فونت به‌درستی نصب‌شده باشد، باید فونت را پیدا کنید.

مطالعه بیشتر