خرید لوازم ورزشی

راهنمای خرید طناب ‌ورزشی (۲۰۲۰)

خرید طناب ورزشی یکی از ایده‌آل‌ترین و ارزان‌ترین گزینه خرید لوازم ورزشی برای بدنسازی و تناسب اندام است. از این رو تهیه بهترین مارک طناب ورزشی در اندازه استاندارد برای انجام انواع حرکات قدرتی و سرعتی دغدغه های کسانی است که قصد خرید طناب ورزشی ارزان دارند می باشد. مجله اینترنتی مگ روز امروز به شما کمک می کند تا بهترین مارک طناب ورزشی قدرتی و سرعتی را خریداری کنید.

 انواع طناب های ورزشی

تمامی لوازم ورزشی در انواع مدل‌ها و مارک‌ها ساخته شده‌اند پس طناب های ورزشی نیز دارای اقصام مدل در در رنگ های گوناگون هستند که هر کدام بر اساس نوع کاری که انجام می‌دهید به چند گروه تقسیم می شوند:

طناب ورزشی قدرتی

طناب های ورزشی قدرتی معمولاً کسانی استفاده می کنند یا اضافه وزن دارند یا می‌خواهند حرکات بدنسازی انجام بدهند. از فواید این طناب ورزشی می توانیم به افزایش عضلات، کاهش وزن و حفظ تناسب اندام اشاره کنیم.

طناب ورزشی سرعتی

طناب های ورزشی سرعتی اگر فردی تازه کار یا مبتدی هستید که می خواهید از طناب ورزشی برای انجام حرکات ورزشی روزانه خود  استفاده کنید. طناب سرعتی بهترین گزینه برای شماست، از این طناب های ورزشی برای انجام حرکات نمایشی که مسابقات بر گذار می شود نیز استفاده می کنند.

طناب ورزشی برای کودکان

خرید طناب ورزشی برای کودکان نیازی به ابزارهای اضافی نیست. این طناب های ورزشی ترکیبی مناسب از کیفیت، هزینه و عامل “سرگرم کننده” مهم است. این طناب ها همگی از مواد بسیار مقاوم ساخته شده‌اند (بنابراین نگران شکستن یا گره خوردن آنها نخواهید بود)، حتی اگر از زمین بازی یا خیابان بیرون بیایید ، مدت طولانی دوام خواهند داشت و همچنین قیمت همه آنها مناسب است.

فواید طناب زنی

از جمله فواید طناب زنی با طناب‌ورزشی حفظ تناسب اندام، افزایش مهارت های ورزشی و افزایش قدرت فکر شما را از طریق روش‌هایی که چند تمرین را انجام می دهید می تواند بهبود بخشد. هنگامی که به لیست مزایای زیر نگاه می کنید، به آسان می توان فهمید که چرا کلیه ورزشکاران مخصوصاً بوکسورها به شدت تمایل به انجام این نوع ورزش دارند، اما این مزایایی است که فرد معمولی مطمئناً می خواهد توسعه دهد:

 • به عنوان یک تمرین کل بدن که شامل تمام گروه های عضلانی است درگیر خود می کند
 • افزایش کارای سیستم های بی هوازی و هوازی بدن شده که این امر به طور موثری کالری می سوزاند.
 • انجام تمرینات زیاد باعث چابکی در افراد می شود
 • ایجاد تعادل، هماهنگی، زمان بندی و ریتم کلی در بدن را توسعه می دهد
 • قدرت و انفجار را تشدید می کند

فراتر از این مزایای فیزیولوژیکی، طناب زنی با طناب‌ورزشی یک تمرین فوق العاده ارزان و قابل حمل است تقریباً در همه جا می توانید این ورزش ساده و حتی جذاب را انجام دهید و که طناب زنی دارای صدها تنوع در تکنیک ها، الگوها و پیشرفت ها، در این تمرین ورزشی است که می توانید مدل های جدید طناب‌زنی یاد بگیرد و از مهارت طناب‌زنی پیش دوستانتان لذب ببرید.

آموزش طناب زدن

در این فیلم آموزشی شما یاد می‌گیرد ۵ نوع طناب زدن را در خانه انجام بدهید پس برای یاد گیری این آموزش با دقت به فیلم زیر نگاه کنید.

راهنمای خرید طناب ورزشی

هر لوازم ورزشی که می خواهید خریداری کنید باید به چند نکته بسیار اساسی مانند اندازه طناب نسبت به قد، جنس طناب، قیمت طناب ورزشی، بودجه  و در موارد مهم هنگام خرید توجه کنید. در زیر ما نکات مهم خرید طناب ورزشی برای شما معرفی کرده‌ایم پس یا دقت به این نکات توجه کنید.

راهنمای خرید طناب ورزشی | بهترین مارک طناب ورزشی

 

طول استاندارد طناب ورزشی

اندازه استاندارد طناب‌ورزشی یکی از فاکتور مهم در هنگام خرید طناب ورزشی بحساب می آید زیرا اگر قد شما بلند باشد و از طناب‌ورزشی کوچک برای طناب زنی استفاده کنید صد در صد دچار مشکل خواهید شد پس باید اندازه طناب نسبت به قد خود را تهیه کنید. اندازه طناب نسبت به قد شما باید ۹۰ سانتی‌متر بزرگتر از قد خود را انتخاب کنید یعنی اگر ۱۸۰ سانتیمتر قد شما است، اندازه طناب نسبت به قد شما باید ۲۷۰ سانتیمتر باشد.

آموزش تنظیم طول طناب ورزشی

برای تنظیم طول طناب‌ورزشی مناسب با قد خود ابتدا با یک پا در وسط طناب بگذارید و سپس هر دو دسته را از کنار بدن خود به سمت بالا بکشید، تا وقتی طناب صاف و کشیده شود. اگر فردی مبتدی هستید، دسته ها طناب‌ورزشی را باید به شانه برسندتا در هنگام پرش باید بین سر و طناب تقریباً به اندازه یک پا فاصله داشته باشید، و طناب باید پایین زمین را بچرخاند.

اگر با پریدن پیشرفت بیشتری داشته باشید، می توانید طناب را کوتاه کنید تا به زیر بغل یا حتی بالای قفسه سینه برسد (با ۱۲-۶ اینچ فاصله بالاتر از سر). همانطور که توضیح دادیم، کوتاه کردن طناب می تواند مزایایی قدرت طناب‌زنی را بهطور چشم گیری افزایش دهد: در نتیجه این روند آگاهی کل بدن شما را افزایش می دهد، به شما در ایجاد رفلکس های رعد و برق سریع کمک می کند و زمان واکنش شما را بهبود می بخشد. هر چه طناب تا جایی که امکان دارد بین شانه و زیر بغل بلند شود، برای بیشتر افراد مفید خواهد بود و بهتر است یک طناب‌ورزشی بلندتر انتخاب کنید تا وقتی خواستید کوتاه کنید دچار مشکل نشوید.

طناب‌ورزشی تناسب اندام تن زیب مدل Adjustable

طناب‌ورزشی تن زیپ مدل Adjustable یکی از ساده ترین طناب های ورزشی با دسته های از جنس پلاستیک سخت و با وزن ۱۵۵ گرم است که می‌توانید با ورزش کنید تا بدن خود را از بیماری ها همچون سرماخوردگی ایمن کنید. بعلت قیمت پایین این طناب‌ورزشی در آن گام شماره وجود ندارد که با توجه به قیمت آن چیزی طبیعی است.

خرید طناب ورزشی تناسب اندام تن زیب مدل Adjustable

قیمت‌طناب‌ورزشی تن زیپ مدلAdjustable

۱۴,۰۰۰ تومان

نظرات استفاده کنندگان:
زهرا کرمی خریدار : تاریخ ۱۴ شهریور ۱۳۹۹
اگه بخوام به طور کلی بگم طناب‌ورزشی خوبه . برای کسانی که تازه شروع به انجام ورزش کردن هستند طناب مناسبه ولی برای افاد که مقداری حرفه ای تر هستند از طناب های ورزشی مدرن تر خریداری کنند بهتره است.
خصوصیات

 • قیمت ارزان
 • طناب سبک نه زیاد سبک
 • دارای قابلیت تنظیم طول طناب
 • دارای کیفیت نسبتاً خوب
 • وجود تنوع در رنگ
 • برای سرعتی مناسب نیست

 

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا