اقتصاد گردشگری کرمان تعداداسلایدها:۳۶اسلایدها

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل :  .ppt ( قابل ویرایش و آماده پرینت )

تعداد اسلاید :۳۶اسلاید


 قسمتی از متن .ppt : 

فهرست مطالب


معرفی استان کرمان

۲-صنایع

۳-گلاب و عرقیات زهرا 

۴-موقعیت جغرافیایی و تقسیمات سیاسی

۵-جغرافیای طبیعی 

۶-آب و هوا 
۷- دین

۸-جاذبه‌های تاریخی 

۹-جاذبه‌های طبیعی 

۱۰-جاذبه‌های مذهبی 
۱۱-موزه‌ها

۱۲-مراکز
تفریحی 
۱۳-
توسعه گردشگری کرمان در گروی 

معرفی استان کرمان


کرمان یکی از کلانشهرهای ایران و مرکز استان کرمان پهناورترین استان ایران درجنوب شرقی این کشور واقع است.

کرمان (نام منطقه‌ای در پارسی باستان: کارمانیا) یکی از کلانشهرهای ایران و مرکز استان کرمان پهناورترین استان ایران درجنوب شرقی این کشور واقع است. جمعیت این شهر طبق سرشماری سال ۱۳۹۰ برابر با ۵۳۴٬۴۴۱ نفر بوده‌است.

جمعیت کلان شهر کرمان به دلیل عدم رسمی شدن سکونت گاه‌های غیررسمی از سوی دولت و استفاده حاشیه نشین‌ها از امکانات شهری و عدم تناسب بودجه تخصیص یافته با جمعیت واقعی تا ۷۱۲٬۰۰۰ نفر هم می‌رسد. کرمان یکی از پنج شهر تاریخی ایران است.

وسعت شهر کرمان حدود ۱۳۰۰۰ هکتار است و به دلیل وسعت شهری و جمعیت کرمان، این شهر جزو کلان‌شهرهای ایران طبقه‌بندی شده‌است.

شهر کرمان، یک مرکز جمعیتی و بزرگترین شهر در منطقه جنوب شرق ایران است.

کرمان به لحاظ صنعتی، سیاسی، فرهنگی و علمی مهمترین شهر جنوبشرق کشور است. 


گلاب و عرقیات زهرا 


گلاب زهرا نام کارخانه تولید گلاب و روغن گل است که در کرمان توسط همایون صنعتی زاده و همسرش شهین‌دخت سرلتی (صنعتی) در سال ۱۳۵۶خورشیدی تأسیس شد. این کارخانه نخستین واحد تولیدی است که موفق به دریافت گواهینامه ارگانیک در تولید گلاب و روغن گًل شده است 

گلاب زهرا بزرگترین صادر کننده گلاب و روغن گل در ایران می‌باشد 

و محصولات آن در اروپا و سایر دنیا به فروش می‌رسد. همه ساله برای تمدید گواهینامه ارگانیک مزارع و کارخانجات این واحد تولیدی توسط کارشناسان انجمن خاک انگلستان مورد بازرسی قرار می‌گیرد 


موقعیت جغرافیایی و تقسیمات سیاسی 


نقشه‌استان کرمان استان کرمان در جنوب شرقی فلات مرکزی و بین ۵۳ درجه و ۲۶ دقیقه تا ۵۹ درجه و ۲۹ دقیقه طول شرقی و ۲۵ درجه و ۵۵ دقیقه تا ۳۲ درجه عرض شمالی قرار دارد. 
این استان از شمال به‌استان‌های خراسان جنوبی و استان یزد، از شرق به‌استان سیستان و بلوچستان، از غرب به‌استان استان فارس و از جنوب به‌استان هرمزگان محدود می‌شود. 


موقعیت جغرافیایی و تقسیمات سیاسی 


مساحت استان کرمان در سال ۱۳۸۸ معادل ۱۸۳٫۱۹۳ کیلومتر مربع بوده و از لحاظ وسعت بزرگ‌ترین و پهناورترین استان کشور به حساب می‌آید. این استان در تقسیمات کشوری سابق ایران استان شماره ۸ کشور بود. 
براساس آخرین تقسمات کشوری، استان کرمان دارای۲۲ شهرستان، ۶۳ شهر، ۵۳ بخش و۱۴۳ دهستان است. 
شهرستان‌های آن عبارت‌اند از: انار، بافت، بردسیر، بم، جیرفت، رابر، راور، رفسنجان، رودبارجنوب، ریگان، زرند، سیرجان، شهربابک، عنبرآباد، فهرج، قلعه گنج، کرمان، کوهبنان، کهنوج، منوجان، نرماشیر، ارزوییه. بیشتر نقاط شهر کرمان با کوه احاطه شده‌است. متوسط ارتفاع شهر کرمان از سطح دریا ۱۷۵۵ متر است. 

شهرکرمان نیز خود در کنار کوه صاحب الزمان قرار گرفته‌است. کرمان شب‌های زمستانی بسیار سردی دارد. 

کوه‌های جوپار و پلوار و جفتان در جنوب و جنوب شرق کرمان در تمام طول سال برف دارند. شهر کرمان در عرض جغرافیایی ۳۰٫۲۹ و طول جغرافیایی ۵۷٫۰۶ قرار گرفته‌است. 

گنبد جبلیه، مجموعه گنجعلیخان، ورودی باغ تاریخی و جهانی شاهزاده، باغ شازده، مسجد جامع کرمان، مسجدجامع تاریخی کرمان، نمای شب، مسجد جامع مظفری، مسجد جامع ملک، آرامگاه شاه نعمت‌الله‌ولی، آرامگاه شاه نعمت‌الله ولی، بازار کرمان، آتشکده زرتشتیان، حصار شهر قدیم کرمان، یخدان مویدی کرمان، یخدان زریسف، ارگ راین، قلعه دختر و قلعه اردشیر مجموعه وکیل، مجموعه ابراهیم خان، تخت درگاه قلی بیگ، آرامگاه خواجه اتابک، میدان تاریخی گنجعلیخان کرمان، آرامگاه مشتاق علیشاه، باغ موزه هرندی، خانه امینیان، خانه غفاری، خانه پرداختی، مسجد حاج آقاعلی (چهلستون)،مسجد پامنار، گنبد جبلیه، مربوط به دورهٔ ساسانیان ، محراب و سقف مسجد ملک (امام) 


دانلودویدیو از محیط پاورپوینت


اقتصادگردشگری کرمان

  

 

توسعه گردشگری کرمان در گروی چیست؟

 


کرمان از جمله استان‌هایی است که به لحاظ بهره‌مندی از آثار و جاذبه‌های تاریخی حرف اول را در کشور می‌زند و کمتر کسی است که باغ شاهزاده ماهان، ارگ بم، ارگ راین،گنبد جبلیه و ده‌ها و صدها اثر تاریخی و طبیعی دیگر را نشناسد و شوقی برای بازدید از آنها نداشته باشد.

کرمان دارای سابقه فرهنگی- تاریخی غنی و برخوردار از مناظر و چشم اندازهای طبیعی دارای پتانسیل بالا برای جذب گردشگران داخلی و خارجی است.

از پدیده‌های مهم عصر حاضر بوده و به عنوان یکی از منابع مهم اقتصادی، و عاملی مؤثر در توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی جوامع انسانی قلمداد می شود به طوری که گردشگری در جهان کنونی، صنعتی پاک و سومین پدیده اقتصادی پویا، پر رونق و رو به توسعه است که پس از صنایع نفت و خودروسازی گوی سبقت را از دیگر صنایع جهانی ربوده است.

از لحاظ اقتصادی، امروزه گردشگری بزرگترین و متنوعترین صنعت دنیا به حساب می آید و با ۲۰۰ میلیون نفر شاغل، گردش مالی سالانه آن به حدود ۵٫۴ تریلیون دلار می‌رسد


 • ظرفیت های استان کرمان در صنعت گردشگری آنگونه است که نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد می‌دهد: باید استان کرمان به عنوان استان پایلوت اجرای طرح های توسعه گردشگری در کشور انتخاب شود.
 • “محمدرضا پورابراهیمی” اظهار کرد: ظرفیت های زیاد و پتانسیل های بزرگ استان کرمان می‌تواند زمینه شکوفایی بخش های مختلف استان را فراهم کند و صنعت گردشگری یکی از این ظرفیت ها به شمار می‌رود.
 • وی با بیان اینکه خطه کرمان جزء استان‌های چهار فصل و متنوع ایران محسوب می‌شود که دارای گرم ترین و سردترین نقاط در یک فصل است تصریح کرد: در بخش اقتصادی نیز استان کرمان می‌تواند این فضا را فراهم کند تا منابع مالی در حوزه گردشگری به جریان درآید به همین دلیل امیدواریم سال آینده در بخش گردشگری شاهد اتفاقات بسیار خوبی باشیم.

 • اما دبیر کمیسیون گردشگری اتاق کرمان ضمن گلایه از عملکرد میراث فرهنگی استان در سالهای گذشته، یادآور شد: متاسفانه اتفاقاتی در مدیریت های گذشته رقم خورده که باعث عدم ریسک پذیری مدیران جدید شده است.
 • “مسعود دهقانی”با بیان اینکه بودجه پژوهشی سازمان میراث فرهنگی کرمان در سال جاری برگشت خورده است اذعان کرد: این همان عدم ریسک پذیری است و برخوردهای گذشته نه تنها کار ساز نبوده بلکه دست آنهایی را هم که می خواهند کاری را به درستی انجام دهند بسته است.
 • وی با اشاره به حمایت دولت های مختلف دنیا از صنعت گردشگری، اذعان کرد: در کشور ترکیه که روزانه بیش از ۲۰ پرواز از فرودگاه های ایران به مقصد این کشور انجام می شود تسهیلات و مزایایی را برای آژانس های مسافرتی در نظر گرفته اند.
 • عضو هیات نمایندگان اتاق کرمان با بیان اینکه ۱۰ درصد از کل اشتغال ایجاد شده جهان در سال ۲۰۱۲ به صنعت گردشگری اختصاص دارد، افزود: متاسفانه آمار ورود گردشگر به کشور ما مشخص نیست و آمارهایی که ارایه می شود مبنای دقیقی ندارد.
 • نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس نیز جهت همکاری با مسوولین در حوزه گردشگری اعلام آمادگی شده است گفت: به دلیل قدمت کهن و فراوانی آثار تاریخی در استان کرمان، جهت اجرای طرح های توسعه گردشگری این استان به عنوان پایلوت در کشور انتخاب شود

  تصویری از محیط پاورپوینت


  اقتصاد گردشگری کرمان

  اقتصاد گردشگری کرمان

برچسبها
محصولات مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد

0