دانلودپاورپوینت خلاصه کتاب عکاسی هنر میان مایه نویسنده : پیر بوردیو

 

دانلودپاورپوینت خلاصه کتاب عکاسی هنر میان مایه نویسنده : پیر بوردیو

تعدادصفحه پاورپوینت:۶۷اسلاید
دانلود پاورپوینت آماده درمورد تغذیه ورزشینوع فرمت فایل:pptx (قابل ویرایش و آماده پرینت)

 

دانلودpptخلاصه کتاب عکاسی هنر میان مایه نویسنده : پیر بوردیو

qپژوهش بوردیو درباره عکاسی بخشی از نظریه او درباره سرمایه فرهنگی است که همراه سرمایه نمادین ، سرمایه اقتصادی و سرمایه اجتماعی ، پایگاه اجتماعی را می سازند .

qاز نظر او مهمترین عامل در حفظ و تداوم پایگاه اجتماعی فرد ، انتقال سرمایه فرهنگی است .که عمدتا با ابزار آموزش و پرورش و آموزش عالی به دست می آید که البته طبقات حاکم نیز با این ابزار  به بازتولید و تثبیت موقعیت خود در جامعه می پردازند.

 

 

 

 

qنظریه لایه بندی اجتماعی بوردیو در ادامه نظریه ی وبر است .

qاز نظر بوردیو افرادامروزه وجه تمایز خود را نه در عوامل اقتصادی و شغلی بلکه بر پایه سلیقه های فرهنگی ، مصرف و گذران اوقات فراغت می بینند

qهرچندروند همانندی سبکهای زندگی به چشم می خورد امادر نظریه بوردیو ، تفاوتها وجود دارندو سرمایه فرهنگی ابزاری است نزد طبقات بالای جامعه برای حفظ نابرابریهای اقتصادی ، سیاسی و اجنماعی.

qهنر میان مایه که از هنر نخبگان جداست و متعلق به طبقه متوسط است که مابیت نخبگان و عوام قرار می گیرند .

qنخستین نقد فرهنگ انبوه به مکتب فرانکفورت تعلق داشت که معتقد بودند فرهنگ انبوه منحط است و برتری با هنرهای زیبا و فرهنگ عالی است .

 

 

 

qدر نظریه بوردیو ترجیحهای فرهنگی بسته به پس زمینه ی طبقاتی است .

qآیا عکاسی ماده خام جامعه شناسی می تواند باشد؟وبر بر آن است که ارزش و اهمیت یک موضوع به منافع محقق بستگی دارد .

qبوردیو عنوان می کند که پیشرفتهای چشمگیر در علوم اجتماعی در سایه روش شناسی تلقی واقعیتهای اجتماعی به مثابه ی شرایط حاکم به دست آمده اند .

qاو به شهود گرایی انتقاد می کند و می گوید که جامعه شناسی به عنوان یک علم عینی تعریف می شود و دلیلش هم وجود روابط بیرونی است که ضروری و مستقل از خواستهای فردی و شاید ناخود آگاهند( یعنی با یک تامل ساده قابل درک نیستند) .

 

 

 

 

qاز آنجا که سوژه ها معنای کل رفتارشان را به صورت آگاهانه و بی واسطه در اختیار ندارند و از آنجا که کنشهایشان همواره معانی ای بیش از آنچه بدانند یا بخواهند را در بر می گیرد ، بنابراین جامعه شناسی نمی تواندعلمی کاملا درون نگر باشد که با روی آوردن به تجربه ی ذهنی به سادگی به قطعیت مطلق برسد .

دانلود پاورپوینت خلاصه کتاب عکاسی هنر میان مایه

 

qالبته ذهنیت گرایی در کنار عینیت به کار می رود چرا که تجربه معناها بخشی از کل معنای تجربه است ، جامعه شناسی کمترین تردید را نسبت به ذهنیت گرایی دارد و مفاهیم بینابینی و مفاهیمی چون از خود بیگانگی ، نگرش یا خلقیات مردم که واسطه میان امر عینی و امر ذهنی هستند ، تکیه می کند .

 

 

qوظیفه این جامعه شناسی ساخت نظامی از روابط است که هم معنای عینی کنشهایی را که با قواعد سنجش پذیر مطابق هستند و هم پیوندهای خاصی را که باید سوژه ها با شرایط عینی وجودشان و معنای عینی رفتارشان داشته باشند شامل می شود ، یعنی همان معنایی که این سوژه ها را درتملک خود می گیرد زیرا دیگر از تملک آنها خارج شده است .

 

 

 

 

 

qسه مقطع  این فرایند علمی : ۱- تجربه زیسته بی واسطه که ۲- از راه ترجمانهایی شناخته می شود که به همان میزان که معنای عینی را آشکار می کنند ، پنهانش نیز می دارند و ۳- به تحلیل معانی عینی و شرایط اجتماعیی اشاره دارد که وجود آن معانی را ممکن می سازد . منظور همان تحلیلی است که نیازمند ایجاد رابطه میان کنشگرها و معنای عینی کنشهایشان است .

qآینده نگری طبقاتی چیزی نیست جز همین تجربه در متداول ترین معنایش که بی درنگ مشخص می کند که آیا داشتن آرزو یا بلند پروازی معقول است یا نامعقول.

qهمه چیز به گونه ای پیش می رود که گویی سایه ی شرایط عینی همواره درون مرزهای آگاهی راه می یاید.

qعکاسی بر خلاف فعالیتهای شاق فرهنگی  نه مستلزم فرهنگ روابط آکادمیک است و نه  نیاز به کار آموزی ها ی خاص دارد .

 

 

 

 

 


qهرچند تولید تصویر به خودکار بودن دوربین مربوط است اما ثبت تصویر بر اساس گزینش است که در گزینش هم زیباشناسی و اخلاق دخیلند .

qنیچه می گوید : هنرمند سوژه هایش را خود برمی گزیند و این همان شیوه ی تمجید او از سوژه است.

qچنین است که هر گروه اجتماعی  از میان بینهایت عکسهایی که به لحظ فنی قابل ثبت هستند دامنه محدودی از سوژه ها و ژانرها و ترکیب بندی را انتخاب می کند.عکاسی با شکار صحنه ها آنها را آیینی و جاودانه می سازد .پیش پا افتاده ترین عکسها علاوه بر اهداف خاص عکاس ، بیانگر نظام آرایش ادراک ، تفکر و ارزش گذاری ای خواهد بود که در بین تمامی اعضای یک گروه مشترک است .

 

 

 

 

 

 

 

 

معنا و کارکردی که به یک عکس اطلاق می شود به سه چیز بستگی دارد: ساختار ، تمایز و بویژه به موقعیت آن  گروه در ساختار جامعه

معنایی که فرد خرده بورژوا از عکاسی دارد بیانگر دو چیز است : ۱– رابطه ی خرده بورژوازی با فرهنگ یعنی با طبقات بالاتر(بورژوازی) که امتیاز فعالیتهای فرهنگی برتر را در اختیار دارند و ۲- رابطه خرده بورژوازی با طبقات کارگری که می خواهندبه هر قیمتی شده خودشان را از کارگران متمایز کنند .

تصویری از محیط پاورپوینت


دانلود پاورپوینت خلاصه کتاب عکاسی هنر میان مایه

خلاصه کتاب عکاسی هنر میان مایه نویسنده پیر بوردیو درس جامعه شناسی هنر

راهنمای خرید

اگه آشنایی کافی از مراحل خرید سایت ندارید می توان از طریق لینک مقابل آموزش مراحل خرید را مشاهده بفرمایید ( لینک آموزشی) 

لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.

همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.

ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.

در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با شماره ۰۹۱۵۷۳۱۶۸۵۵ کارشناس پشتیبان  فروشگاه فایل دانلودی تماس بگیرید.

برچسبها
محصولات مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد

0