دانلود پاورپوینت آماده در مورد نظریه آشوب

دانلود پاورپوینت آماده در مورد نظریه آشوب
نوع فایل
حجم فایل
تعداد صفحه
تاریخ انتشار
دسته بندی
تعداد بازدید
3,000 تومان
  خرید این محصول

پاورپوینت نظریه آشوب

 

توضیحات:
این فایل در۴۴اسلاید در زمینه نظریه آشوب طراحی شده است
که می تواند به عنوان سمینار در کلاس(ارائه کلاسی) برای درس های اصول مدیریت
– مبانی سازمان و مدیریت و تئوری های مدیریت پیشرفته مورد استفاده قرار گیرد.
 
دسته بندی: مدیریت » مدیریت سازمانی

 

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: ppt

تعداد صفحات: ۴۴اسلاید

حجم فایل:۱,۰۶۵ کیلوبایت

جزئیات و دریافت

 

دانلود پاورپوینت با موضوع نظریه آشوب، در قالب ppt و در ۴۴ اسلاید، قابل ویرایش،
 
 
فهرست مطالب شامل:

تئوری پیچیدگی چیست؟
سیستم های خطی و غیرخطی چگونه اند؟
واژه آشوب چه معنی می دهد؟
تئوری آشوب چیست؟
كاربرد تئورى آشوب در علوم مختلف
تئوری آشوب در مدیریت
ابزار های کاربردی تئوری آشوب در علم مدیریت
فروض مهم تئوری آشوب
اثر  پروانه ای (butterfly effect)
اثر پروانه ای و بازتاب آن در سازمان و مدیریت
خود مانایی (self similarity)
خود مانایی و بازتاب آن در سازمان ومدیریت
سازگاری پویا (dynamic adaptation)
سازگاری پویا و بازتاب آن در سازمان ومدیریت
جاذبه های غریب (strange attractions)
جاذبه های غریب و بازتاب آن در سازمان و مدیریت
تصميم گيری در شرايط آشوب
برنامه ریزی و استراتژی در تئوری آشوب
تئوری آشوب و منابع انسانی
تئوری آشوب و بن بست کار راهه ای
تئوری آشوب  و برخی اصطلاحات
آیا می توان از تئوری آشوب، به عنوان یک پارادایم نام برد؟

تئوری پیچیدگی چیست ؟

تا چندی قبل اندیشمندان جهان را مجموعه ای از سیستم هایی تصور می کردندکه مطابق با قوانین جبری طبیعت ، به طریقی مشخص و قابل پیشبینی ، در حال حرکت هستند . اکنون آنان بر نقش خلاقانه بی نظمی و آشوب تاکید کرده و جهان را مجموعه ای از سیستم هایی میدانند که به شیوه های خود سازمان ده عمل می نمایند . این علم جدید ، تئوری پیچیدگی  یا پویایی غیر خطی نامیده می شود.

نظریه آشوب

تئوری آشوب چیست ؟

 

vتئوری آشوب (یا تئوری سیستم های غیر خطی ) نگرشی جدید است که کاربردهای فراوانی را برای هر علمی (از جمله هیدرو دینامیک ، علم اوزان و مقیاسها ، بیولوژی ، شیمی ، فیزیک ، نجوم ، پزشکی و . . . ) در پی داشته است . و از هر تفکر قطعی و کل گرایی به دور است .

vاز جهت ساختاردهی  نظام سازمانی ، روش قطعیت گرای سنتی باعث شده تا با ساختارهای مکانیکی  و غیر قابل انعطاف روبرو باشیم که نمی تواند خود را با دنیای واقعیات  ، که دنیایی مشحون از بی نظمی تلاطم است تطبیق دهد ؛ در حالی که با کمک نظریه آشوب به سادگی می توان انواع مشکل بی نظمی  و ساختاری را حل کرد .

تئوری آشوب در مدیریت

 

vيك سازمان موفق معمولا سازمانى برخوردار از نظام بازخورد غيرخطى    پويا است كه مدیریت آن برای تغییر در ناحيه آشفتگى دست به اقدام مى زند و با بهره گيرى از خود سازماندهى، به طور خلّاق سازگارى پويايى در عرصه هاى كاركردى سازمان و خرده سيستم هاى داخلى و تعاملات بيرونى آن برقرار مى كند.

vدر این سیستم های پیچیده  مديریت در سازمان با نهادينه كردن فعاليت بيشترى از فرهنگ سامانه هاى آشوب گونه در سازمان ،  آمادگى سازمان را براى خود سازماندهى، خلاقيت و نوآورى، تعامل با محيط فراهم كنند

 

اثر پروانه ای و بازتاب آن در سازمان ومدیریت

براساس اين ويژگی يك تغيير كوچك درشرايط اوليه كار می تواند تغييرات بنيادی واساسی در نتيجه  كار ايجادكند.اثر پروانه ای ، توجيهی عقلائی وكامل از رفتارها وتصميمهای مديران كار آفرين وخلّاق وموفق به دست می دهد كه با يك حركت مناسب وكم انرژی توانسته اند موجبات تحول ودگرگونی های عظيم وتوفيق هاي شگرفی را برای سازمان فراهم آورند. يك انديشه خلّاق همچون بال زدن يك پروانه می تواند درمسيری آنچنان كارساز وانرژی آفرين باشد كه طوفان وتحول برپاكند واز يك اندك بسيار بسازد .

بر اساس خاصيت پروانه ای مديران بهره ور مديرانی هستند كه اين نهاده ها را می شناسند وهمچون ذره ای كه از آن انرژی بسيار حاصل می شود آنرا به موقع و بجا مورد استفاده قرار می دهند .

به اتفاقات دقت کنید تا اثرات پروانه ای را بشناسید

  1. آیا اتفاقات ناشی از کشته شدن ولیعهد اتریش-مجارستان را می توان به عنوان مثالی از اثر پروانه ای بیان نمود .
  2. آیا کشته شدن دانشجوی سبزی فروش تونسی را در شکل گیری بیداری اسلامی می توان به عنوان مثالی از اثر پروانه ای بیان نمود .

نظریه آشوب

خود مانایی (self similarity)

در تئوری آشوب؛ نوعی شباهت بين اجزاء وكل قابل تشخيص است. بدين ترتيب كه هر

جزئی از الگو همانند و مشابه كل می باشند. خاصيت خودمانائی در رفتار اعضای سازمان نيزمی تواند نوعی وحدت ايجاد كند؛ همه افراد به يكسو ويك جهت وهدف واحدی نظر دارند.

در معادلات آشوبی ، الگوهای ترسیمی ، نشانگر نوعی شباهت بین اجزا و کل می باشند ، به این ترتیب که هر جزئی از الگو همانند و مشابه کل می باشند . در هندسه نیز آن را با اصطلاح برخالی (fractal) می شناسند . این خاصیت را با مثالهایی از قبیل یک برگ درخت ، یک دانه برف ، منحنی “فون کخ” ، یا قابلیت صفحه هولوگرافیک  می توان توضیح داد .

 

خود مانایی و بازتاب آن در سازمان ومدیریت

از خاصيت خودمانايی يا هولوگرافيك می توان در سازماندهی جديد سازمانها بهره  بسيار برد، سازمانهايي طراحی نمود كه هر واحد آن بطور خودكفا قادر به انجام وظايف سازمانی می باشد.

خاصيت خودمانايی در رفتارهای اعضای سازمان نيز می تواند نوعی وحدت ايجاد كند همه افراد به يك سو و يك جهت و هدف واحد نظر دارند. آنچه در مديريت كلاسيك وحدت جهت ناميده می شد در خاصيت خودمانايی نيز جلوه می كند.

هولوگرافيك يكی از شاهكارهای ليزری است كه اطلاعات را بصورت اشعه هايی نوری و صفحه ای بنام هولوگرام بگونه ای ضبط می كند كه كل در همه  اجزاء منعكس می باشد .بدين ترتيب اگر صفحه ی هولوگرام بشكند در هر تكه همه  خواص كل وجود دارد. همچون آينه ای كه در هر قطعه  آن خاصيت بازتابی آينه موجود است .

 

سازگاری پویا (dinamyc adabtation)

سيستمهای بی نظم در ارتباط با محيطشان مانند موجودات زنده عمل می كنند ونوعی تطابق و سازگاری پويا بين خود ومحيط پيرامونشان ايجاد مي كنند.

از ویژگی های این سیستم خود کنترلی ، هم افزایی اجزا ، عناصر خود یاد گیرنده، انعطاف پذیری سیستم است . “والدراپ” نیز از این سازمان ها به عنوان “سیستم های پیچیده سازگار شونده نام می برد .

 

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.