دانلود پاورپوینت آماده در مورد نظریه آشوب

پاورپوینت نظریه آشوب

 

توضیحات:
این فایل در۴۴اسلاید در زمینه نظریه آشوب طراحی شده است
که می تواند به عنوان سمینار در کلاس(ارائه کلاسی) برای درس های اصول مدیریت
– مبانی سازمان و مدیریت و تئوری های مدیریت پیشرفته مورد استفاده قرار گیرد.
 
دسته بندی: مدیریت » مدیریت سازمانی

 

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: ppt

تعداد صفحات: ۴۴اسلاید

حجم فایل:۱,۰۶۵ کیلوبایت

جزئیات و دریافت

 

دانلود پاورپوینت با موضوع نظریه آشوب، در قالب ppt و در ۴۴ اسلاید، قابل ویرایش،
 
 
فهرست مطالب شامل:

تئوری پیچیدگی چیست؟
سیستم های خطی و غیرخطی چگونه اند؟
واژه آشوب چه معنی می دهد؟
تئوری آشوب چیست؟
کاربرد تئورى آشوب در علوم مختلف
تئوری آشوب در مدیریت
ابزار های کاربردی تئوری آشوب در علم مدیریت
فروض مهم تئوری آشوب
اثر  پروانه ای (butterfly effect)
اثر پروانه ای و بازتاب آن در سازمان و مدیریت
خود مانایی (self similarity)
خود مانایی و بازتاب آن در سازمان ومدیریت
سازگاری پویا (dynamic adaptation)
سازگاری پویا و بازتاب آن در سازمان ومدیریت
جاذبه های غریب (strange attractions)
جاذبه های غریب و بازتاب آن در سازمان و مدیریت
تصمیم گیری در شرایط آشوب
برنامه ریزی و استراتژی در تئوری آشوب
تئوری آشوب و منابع انسانی
تئوری آشوب و بن بست کار راهه ای
تئوری آشوب  و برخی اصطلاحات
آیا می توان از تئوری آشوب، به عنوان یک پارادایم نام برد؟

تئوری پیچیدگی چیست ؟

تا چندی قبل اندیشمندان جهان را مجموعه ای از سیستم هایی تصور می کردندکه مطابق با قوانین جبری طبیعت ، به طریقی مشخص و قابل پیشبینی ، در حال حرکت هستند . اکنون آنان بر نقش خلاقانه بی نظمی و آشوب تاکید کرده و جهان را مجموعه ای از سیستم هایی میدانند که به شیوه های خود سازمان ده عمل می نمایند . این علم جدید ، تئوری پیچیدگی  یا پویایی غیر خطی نامیده می شود.

نظریه آشوب

تئوری آشوب چیست ؟

 

vتئوری آشوب (یا تئوری سیستم های غیر خطی ) نگرشی جدید است که کاربردهای فراوانی را برای هر علمی (از جمله هیدرو دینامیک ، علم اوزان و مقیاسها ، بیولوژی ، شیمی ، فیزیک ، نجوم ، پزشکی و . . . ) در پی داشته است . و از هر تفکر قطعی و کل گرایی به دور است .

vاز جهت ساختاردهی  نظام سازمانی ، روش قطعیت گرای سنتی باعث شده تا با ساختارهای مکانیکی  و غیر قابل انعطاف روبرو باشیم که نمی تواند خود را با دنیای واقعیات  ، که دنیایی مشحون از بی نظمی تلاطم است تطبیق دهد ؛ در حالی که با کمک نظریه آشوب به سادگی می توان انواع مشکل بی نظمی  و ساختاری را حل کرد .

تئوری آشوب در مدیریت

 

vیک سازمان موفق معمولا سازمانى برخوردار از نظام بازخورد غیرخطى    پویا است که مدیریت آن برای تغییر در ناحیه آشفتگى دست به اقدام مى زند و با بهره گیرى از خود سازماندهى، به طور خلّاق سازگارى پویایى در عرصه هاى کارکردى سازمان و خرده سیستم هاى داخلى و تعاملات بیرونى آن برقرار مى کند.

vدر این سیستم های پیچیده  مدیریت در سازمان با نهادینه کردن فعالیت بیشترى از فرهنگ سامانه هاى آشوب گونه در سازمان ،  آمادگى سازمان را براى خود سازماندهى، خلاقیت و نوآورى، تعامل با محیط فراهم کنند

 

اثر پروانه ای و بازتاب آن در سازمان ومدیریت

براساس این ویژگی یک تغییر کوچک درشرایط اولیه کار می تواند تغییرات بنیادی واساسی در نتیجه  کار ایجادکند.اثر پروانه ای ، توجیهی عقلائی وکامل از رفتارها وتصمیمهای مدیران کار آفرین وخلّاق وموفق به دست می دهد که با یک حرکت مناسب وکم انرژی توانسته اند موجبات تحول ودگرگونی های عظیم وتوفیق های شگرفی را برای سازمان فراهم آورند. یک اندیشه خلّاق همچون بال زدن یک پروانه می تواند درمسیری آنچنان کارساز وانرژی آفرین باشد که طوفان وتحول برپاکند واز یک اندک بسیار بسازد .

بر اساس خاصیت پروانه ای مدیران بهره ور مدیرانی هستند که این نهاده ها را می شناسند وهمچون ذره ای که از آن انرژی بسیار حاصل می شود آنرا به موقع و بجا مورد استفاده قرار می دهند .

به اتفاقات دقت کنید تا اثرات پروانه ای را بشناسید

  1. آیا اتفاقات ناشی از کشته شدن ولیعهد اتریش-مجارستان را می توان به عنوان مثالی از اثر پروانه ای بیان نمود .
  2. آیا کشته شدن دانشجوی سبزی فروش تونسی را در شکل گیری بیداری اسلامی می توان به عنوان مثالی از اثر پروانه ای بیان نمود .

نظریه آشوب

خود مانایی (self similarity)

در تئوری آشوب؛ نوعی شباهت بین اجزاء وکل قابل تشخیص است. بدین ترتیب که هر

جزئی از الگو همانند و مشابه کل می باشند. خاصیت خودمانائی در رفتار اعضای سازمان نیزمی تواند نوعی وحدت ایجاد کند؛ همه افراد به یکسو ویک جهت وهدف واحدی نظر دارند.

در معادلات آشوبی ، الگوهای ترسیمی ، نشانگر نوعی شباهت بین اجزا و کل می باشند ، به این ترتیب که هر جزئی از الگو همانند و مشابه کل می باشند . در هندسه نیز آن را با اصطلاح برخالی (fractal) می شناسند . این خاصیت را با مثالهایی از قبیل یک برگ درخت ، یک دانه برف ، منحنی “فون کخ” ، یا قابلیت صفحه هولوگرافیک  می توان توضیح داد .

 

خود مانایی و بازتاب آن در سازمان ومدیریت

از خاصیت خودمانایی یا هولوگرافیک می توان در سازماندهی جدید سازمانها بهره  بسیار برد، سازمانهایی طراحی نمود که هر واحد آن بطور خودکفا قادر به انجام وظایف سازمانی می باشد.

خاصیت خودمانایی در رفتارهای اعضای سازمان نیز می تواند نوعی وحدت ایجاد کند همه افراد به یک سو و یک جهت و هدف واحد نظر دارند. آنچه در مدیریت کلاسیک وحدت جهت نامیده می شد در خاصیت خودمانایی نیز جلوه می کند.

هولوگرافیک یکی از شاهکارهای لیزری است که اطلاعات را بصورت اشعه هایی نوری و صفحه ای بنام هولوگرام بگونه ای ضبط می کند که کل در همه  اجزاء منعکس می باشد .بدین ترتیب اگر صفحه ی هولوگرام بشکند در هر تکه همه  خواص کل وجود دارد. همچون آینه ای که در هر قطعه  آن خاصیت بازتابی آینه موجود است .

 

سازگاری پویا (dinamyc adabtation)

سیستمهای بی نظم در ارتباط با محیطشان مانند موجودات زنده عمل می کنند ونوعی تطابق و سازگاری پویا بین خود ومحیط پیرامونشان ایجاد می کنند.

از ویژگی های این سیستم خود کنترلی ، هم افزایی اجزا ، عناصر خود یاد گیرنده، انعطاف پذیری سیستم است . “والدراپ” نیز از این سازمان ها به عنوان “سیستم های پیچیده سازگار شونده نام می برد .

 

برچسبها
محصولات مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد

0