مقاله بلاک چین یا همان زنجیر دوطرفه چیست؟

نوع فایل
حجم فایل
تعداد صفحه
تاریخ انتشار
دسته بندی
تعداد بازدید
رایگان
افزودن به سبد خرید
  دانلود رایگان

بلاک چین یا همان زنجیر دوطرفه چیست ؟

بلاک چین تکنولوژی جدید نوآورانه است که توانایی اختلال در مدل های اقتصادی و تجاری موجود را دارد. بلاک چین  دارای پتانسیل بسیار بالایی برای بازارهای نوظهور است. این کشورها به نظر میرسد برای تصویب سریعتری از بلاک چین آماده هستند هرچند برای ارزیابی اینکه چگونه فناوری میتواند مستقر شود و برنامهه ای کاربردی و موارد استفاده احتمالا در آینده نزدیک مورد نیاز باشد مورد نیاز است.

در حالی که پتانسیل بلاک چین عالی است تکنولوژی هنوز در مراحل اولیه توسعه قرار دارد و قبل از اینکه آن را به جریان اصلی تبدیل شود، باید بر مشکلات بالقوه فنی، نظارتی و سازمانی غلبه کند.

در چنین زمینه ای از عدم اطمینان، شرکت ها در بازارهای در حال ظهور نمی توانند صبر کنند تا نتیجه حاصل نشود و مدل های کسب و کار موجود خود را به ابتکارات بیش از حد خطرناک تمام بلوک ها ارائه ندهند. در عوض، آنها باید یک روش آزمایشی را اتخاذ کنند که به آنها اجازه می دهد تا گزینه ها را توسعه دهند و بدین ترتیب در فرایند یاد بگیرند، راهبردهای آنها را مطلع سازند و قضاوت ارزش خود را بهبود بخشند.توانایی کامل بلاک چین در این مرحله اولیه در توسعه آن دشوار است.

 در حالی که بیشتر توجه به بلاک چینی در اقتصادهای پیشرفته رخ داده است، بزرگترین پتانسیل آن برای تاثیرات تعیین کننده ممکن است در اقتصادهای نوظهور بازار باشد.

در سال 2016، کریستین کاتالینی، استادیار نوآوری های تکنولوژیکی، کارآفرینی و مدیریت استراتژیک در مدرسه مدیریت سلون میت و جاشوا گانس، استاد مدیریت استراتژیک در دانشکده مدیریت دانشگاه تورونتو، چارچوب اقتصادی را برای ارزیابی تاثیر بالقوه پیشنهاد کرد از بلاک چین و ظرفیت آن برای از بین بردن بازار فعلی با کاهش هزینه های تأیید و شبکه است .

بلاک چین یا همان زنجیر دوطرفه چیست ؟

چگونه بلوک چین کار می کند؟

تاثیر تکنولوژی بلاک چین در آینده بازار

این مقاله همچنین می گوید که بلاک چین ها  باز به احتمال زیاد تاثیر بیشتری بر ساختار بازار خواهند داشت، به چالش کشیدن قدرت بازار در میان شرکت کنندگان و کاهش هزینه ورود به بازار برای تازه واردان. با این حال، با توجه به هزینه های نسبتا بالای اثبات مفهوم، احتمال دارد که اغلب مراحل اولیه از بلاک چینی در قالب

  • 1)برنامه های ارزش افزوده ساخته شده در بالای بلوک های موجود مانند بیت کوین صورت گیرد
  • 2)بلوک های خصوصی یا نیمه خصوصی، هدفمند کردن کارایی فرآیند در خدمات مالی
  •  3) برنامه های حاشیه ای گسترده که بازار های جدید را به بازار عرضه می کنند.

چشم انداز بلوک چین و تاثیر آن در بازارهای نوظهور

بر اساس این فرضیه، بازارهای نوظهور به نظر می رسد که برای پذیرش سریعتر تکنولوژی بلاک چین آماده باشند، زیرا آنها بسیاری از شرایط ذکر شده در بالا را شامل می شوند، از جمله هزینه های تایید بالا، جمعیت های کم درآمد و در موارد بسیاری فقدان نسبی از طرفداران سنتی با قدرت بازار قابل توجهی برای جلوگیری از ورود به بازار جدید است .

 مثال، در خدمات مالی، زیرساخت های موجود در تقریبا تمام کشورهای کم درآمد، که بسیاری از آنها نیز از بحران مالی رنج می برند، کم است.

تاثیر تکنولوژی بلاک چین درخدمات مالی:

در بخش خدمات مالی، ابتکارات بلاک چین تحت دو دسته اصلی قرار می گیرند.

اولا، منطق کارآیی فرآیند است که در کشورهای دارای رهبران بازار مالی پایدار رخ می دهد.

 پروژه های بلاک چین در چنین مواردی تمرکز خود را بر کاربرد تدریجی تکنولوژی، بهره برداری از کارایی فرآیند در مدل های کسب و کار موجود و استفاده از بلوک های خصوصی یا نیمه خصوصی در سازمان خود و یا از طریق کنسرسیوم هایی مانند دارایی های دیجیتالی.

دوم، منطق جدید ایجاد بازار است که در آن بازیکنان بازار جدید، ناکارایی مدل های کسب و کار موجود را برای به دست آوردن ارزش در بازارهای نوظهور هدف قرار می دهند.

توزیع مستقل

سازمان ها: سازمان های توزیع شده مستقل، در واقع، شرکت های مجازی توزیع می شوند. آنها شامل مجموعه ای از قراردادهای هوشمند نوشته شده بر روی بلوک اتریوم بلاک چین است که با هم ادغام سازماندهی سازمان را بدون استفاده از یک ساختار مدیریت عمودی سنتی تعریف می کنند.

مشکلات احتمالی بلاک چین

علیرغم پتانسیل بسیار بالایی که تکنولوژی بلاک چین ارائه می دهد، چالش های فنی، سازمانی و نظارتی باقی می ماند که در راه پذیرش گسترده آن است.

آیا شبکه می تواند رشد کند؟

 ماهیت اجماع مبتنی بر مکانیزم اعتبارسنجی بلوچین، نیاز به توان محاسباتی قابل توجهی دارد و می تواند سرعت معاملات را تا آنجا که تقاضا برای ذخیره سازی اطلاعات افزایش می یابد، تاخیر دهد. این یک مانع جدی فنی برای مقیاس پذیری سیستم بلوچین و دستیابی به مقادیر اقتصادی است.

آیا بلاک چین امن است؟

حملات سایبری 2016 به سازمان های توزیع شده مستقل، نتیجه آسیب پذیری قراردادهای هوشمند، امنیت سایبری را به عنوان نگرانی برای بلاک چین برجسته می کند و نشان می دهد که فناوری هنوز به بلوغ نرسیده است

مطالعه بیشتر

   راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.