MozBar ؛ راهنمای رایگان راه اندازی و استفاده از MozBar در سال 2019+آموزش تصویری

MozBar یک فرمت کروم رایگان است که به راحتی می توانید معیارهای پیشرفته را به دست آورید و همه ی جستجوگرهای خود را در حال حرکت انجام دهید.
و همچنین شما میتوانید با استفاده از این ابزار خصوصیات سایت های رقبا را از نظر سئو بررسی کنید

دانلود و ورود به MozBar

برای شروع با MozBar:

  1. ابتدا MozBar را دانلود کرده و آن را در مرورگر Chrome خود نصب کنید
  2. وارد حساب کاربری خود شوید https://moz.com/login
  3. یا یک حساب کاربری رایگان Moz ایجاد کنید، اگر هنوز یک حساب کاربری ندارید.
  4. نماد MozBar M را از نوار ابزار در سمت راست بالای مرورگر خود قرار دهید
برای شروع با MozBar

برای شروع با MozBar

 

سفارشی کردن تنظیمات MozBar

برای باز کردن تنظیمات MozBar از آیکون چرخ دنده در سمت راست بالا استفاده کنید. از اینجا می توانید یک تم را انتخاب کنید، تاریک یا نور، نشانگرهای روشن و خاموش را انتخاب کنید و حساب کاربری که در سیستم وارد شده اید را مشاهده کنید.

"سفارشی

ایجاد پروفایل های جستجو

با MozBar در موتور جستجوی محله دوستانه شما فعال می شود، شما می توانید پروفایل های خود را برای جستجو های سفارشی توسط موتور، کشور، منطقه و یا شهرستان ایجاد کنید.

ایجاد پروفایل های جستجو

ایجاد پروفایل های جستجو

شروع به جستجو در گوگل – اجازه دهید با “لباس های خانگی برای گربه شما” (به دلایل شخصی) برویم. برای مشاهده بریتانیا از Google با نتایج غیر شخصی، انتخاب “اضافه کردن یک نمایه جدید” را از منوی پروفایل انتخاب کنید.

موتور جستجو را انتخاب کنید، در این مورد گوگل، محل، بریتانیا، تصمیم میگیرد که آیا برای اصلاح محلی بیشتر باشد و روی «ایجاد نمایه» کلیک کنید.

ایجاد نمایه

ایجاد نمایه

شیرین! در حال حاضر شما باید بریتانیا SERP نتایج بر روی صفحه نمایش خود را ببینید. سارا شما می توانید به عقب برگردید و آن نمایه جستجو را از فهرست کشویی هر زمان که بخواهید نتایج آن را در آینده ببینید، انتخاب کنید.

داده های تجزیه و تحلیل SERP خود را به فایل CSV صادر کنید.

 فایل CSV

فایل CSV

لینک پیوندها

امتیازات دامنه و صفحه را به همراه تعدادی از ریشه و زیر دامنه ها مرتبط کنید.

امتیازات دامنه و صفحه

امتیازات دامنه و صفحه

 

تجزیه و تحلیل صفحه

عناصر On-Page، ویژگی های کلی، نشانه گذاری صفحه، معیار پیوند و وضعیت HTTP را کاوش کنید.

تجزیه و تحلیل صفحه

تجزیه و تحلیل صفحه

لینک های برجسته

پیدا کردن و برجسته کردن کلمات کلیدی در یک صفحه و تمایز پیوندها به نوع: دنبال، بدون دنبال، خارجی یا داخلی.

لینک های برجسته

لینک های برجسته

اگر شما یک اشتراک Moz Pro دارید، در فروشگاه بیشتر بهتری وجود دارد:

دشواری کلمات کلیدی

نمره مشکل کلید واژه برای هر عبارت جستجو در هر SERP در زمان واقعی.

دشواری کلمات کلیدی

دشواری کلمات کلیدی

 

بهینه سازی صفحه

دریافت جزئیات بهینه سازی صفحه فوری برای هر کلمه کلیدی در هر صفحه. فقط یک کلمه کلیدی را که می خواهید بهینه سازی یک صفحه را وارد کنید، وارد کنید، و تمام عوامل بهینه سازی صفحه و پیشنهادات عملی شما در یک نمایه ظاهر می شود:

بهینه سازی صفحه

بهینه سازی صفحه

پیشنهادات محتوای صفحه

ما نتایج کلیدی برای کلیدواژه ای که بهینه سازی می کنید را می گیریم، موضوعاتی را که محبوب ترین آنها است، استخراج می کنیم و سپس آنها را با رعایت آنها مرتب می کنیم. شما در حال حاضر انعطاف پذیری برای تجزیه و تحلیل هر یک از صفحه و ترکیب کلمه کلیدی، نه تنها کسانی که شما در ردیابی خود را در مبارزات انتخاباتی Moz نرم افزار.

پیشنهادات محتوای صفحه

پیشنهادات محتوای صفحه

بررسی صفحه بهینه سازی با MozBar

ویژگی صفحه بهینه سازی در MozBar راه را برای شما در رتبه بالاتر در SERPs. برای استفاده از این ویژگی به اشتراک Moz Pro نیاز دارید، اما خبر خوب این است که تعدادی از کلمات کلیدی و صفحاتی که می توانید با MozBar تحقیق کنید بی حد و حصر است – هیچ یک از محدودیت های شما در Moz Pro تاثیر نمی گذارد. بنابراین کیسه های خود را بسته، ما در حال رفتن به صفحه جستجو در صفحه!

"بررسی

بدون هیچ محدودیتی و بدون مرز، می توانید از MozBar برای جمع آوری صفحات در سایت خود، سایت رقیب خود و یا وبلاگ وردپرس پدر خود استفاده کنید، اگر چنین تمایل دارید. این بینش می تواند به شما کمک کند تا یاد بگیرند که در کارهای خود شکاف وجود دارد، چه کلمات کلیدی رقبای خود را برای بهینه سازی و چگونگی آن، و فقط چگونگی وسواس با مشکل قلبی محلی خود را تبدیل شده است.

شروع شدن

اگر شما یک اشتراک Moz Pro دارید و به MozBar وارد شده اید، می توانید به سرعت از هر صفحه ای که در اینترنت عجیب و غریب برای بهینه سازی کلمات کلیدی استفاده می کنید را چک کنید و در زمان واقعی امتیاز 100 را دریافت کنید. شما همچنین می توانید پیشنهادات مفصلی در مورد چگونگی بهینه سازی صفحه خود دریافت کنید. این می تواند به شما کمک کند که تصمیم بگیرید که آیا یک کلمه کلیدی برای بهینه سازی استفاده می شود، یا شاید بتوانید از شما در حال انجام یک کار عالی هستید و می توانید به صفحه بعدی که می خواهید بهینه سازی کنید، حرکت کنید.

برای شروع، به یک صفحه که میخواهید تست کنید بروید. سپس، MozBar را باز کنید و روی نماد بهینه سازی صفحه کلیک کنید که به نظر می رسد یک صفحه با یک تیک و حرف KW است. هر کلمه کلیدی را وارد کنید (به طور ایده آل کلیدی که می خواهید آن صفحه را برای رتبه بندی قرار دهید) و روی «بهینه سازی» کلیک کنید.

"بررسی

در عرض چند ثانیه شما نمره از 100 را در برگه Summary خواهید دید. این با در نظر گرفتن 27 عوامل کمک کننده به یک صفحه بهینه سازی شده محاسبه می شود، همه آنها را جمع می کند و صفحه شما را برآورده می کند.

عوامل مرتبط عبارتند از: تکنیک های بهینه سازی بر اساس صفحه مانند استفاده از کلید واژه گسترده در عنوان صفحه، کلمات کلیدی در ویژگی های تصویر Alt، اجتناب از بیش از حد بسیاری از لینک های داخلی … و غیره.

عوامل بهینه سازی

بعد از خلاصه، خواهید دید که بهینه سازی عوامل تبادل شده است. در اینجا نمره خود را با رفع (مواردی که می خواهید برای نیشگون گرفتن و یا بهینه سازی) بخواهید حل کنید و حل کنید (لیستی از عوامل که تاثیر مثبتی بر نمره شما دارند).

عوامل بهینه سازی

عوامل بهینه سازی

ما همچنین آیتم هایی با بالاترین اولویت را با یک آیکون قرمز برجسته می کنیم. اگر شما نیاز به درک بیشتر دارید، پیوند «بهینه سازی» را گسترش دهید و از یکی از متخصصان SEO خود، مشاوره واقعی دریافت کنید.

پیشنهادات محتوای صفحه

در برگه سوم همراه، شما می توانید ایده هایی برای افزایش رعایت و دسترسی به محتوای خود پیدا کنید. با جمع آوری نتایج بالا برای کلید واژه ای که بهینه سازی می کنید، استخراج موضوعات محبوب تر، و سپس مرتب سازی آنها با مرتبط بودن، جمع آوری می شود.

منبع:https://moz.com

مطالعه بیشتر